Ραδιόφωνο Live Επικοινωνία Χρήσιμα τηλέφωνα Φαρμακεία
Follow us
Σχολίασε την φωτογραφία 0 σχόλια
×

Ακόμα μία “κούπα” για το δίδυμο Γ. Πανδής και Α. Πελεκάνος – Κέρδισαν το τουρνουά beach tennis στο Χαλάνδρι

15/02/2024
211 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Την πρώτη θέση κατέκτησε το δίδυμο Γιώργος Πανδής – Ανδρέας Πελεκάνος, στο τουρνουά beach tennis που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του “4 Sports Club” στο Χαλάνδρι, την περασμένη Κυριακή.

Οι αθλητές μας, στον τελικό επικράτησαν 2-0 σετ (4-2 και 4-2), επιβεβαιώνοντας σε ακόμα ένα τουρνουά την εξαιρετική χημεία που έχουν μεταξύ τους, αλλά και την καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκονται.

Το beach tennis, είναι ένα άθλημα που τα τελευταία χρόνια γνωρίζει σημαντική άνθιση, τόσο Πανελλαδικά, όσο και στο νησί μας, ενώ όπως μας είπε ο συμπατριώτης μας Γιώργος Πανδής, θα βοηθούσε πολύ στην περαιτέρω ανάπτυξή του, η δημιουργία ενός κλειστού γηπέδου τόσο για αγώνες beach tennis όσο και για beach Volley.

Η ανωνυμία είναι το καλύτερο κρησφύγετο δειλίας και χυδαιότητας!