Ήττα 4-1 στα Φιλιατρά για τον Α.Ο Πυλίου

14/01/2024
77 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Την βαριά ήττα με 4-1 γνώρισε ο Α.Ο Πυλίου στο Φιλιατρά απέναντι στην Εράνη για την 18η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (3ος Όμιλος) με τους «βυσσινί» να μένουν αρκετά πίσω στην βαθμολογία στην προσπάθεια τους για να παραμονή στην κατηγορία και να καλούνται πλέον να κάνουν νίκες εκτός προγράμματος για να μπορέσουν να παραμείνουν στην Γ’ Εθνική.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους όταν μόλις στο 9ο λεπτό ο Κότζα εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Πουλιανού και πλάσαρε ιδανικά για το 0-1 αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη παρόλο που οι «βυσσινί» είχαν δύο καλές στιγμές για να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων.

Η ομάδα του Θοδωρή Γιακαλή ανέβασε την απόδοση της απ’ το 25’ και μετά και στο 37’ ο νεοαποκτηθείς Φάκκης με κεφαλιά έκανε το 1-1 ενώ πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Καπλάνης με κεφαλιά και εκείνος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι σκόραραν και πάλι με τον Φάκκη που έβαλε για τα καλά σε θέση οδηγού την ομάδα του. Ο Α.Ο Πυλίου δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση στο ματς και λίγο πριν την λήξη, στο 86’ ο Καπλάνης πέτυχε και εκείνος το δεύτερο του τέρμα στο ματς διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο ο Δημήτρης Βαρτσάκης με βοηθούς τον Παναγιώτη Σόβολο και τον Αναστάσιο Αντωνόπουλο.

Οι συνθέσεις

Εράνη Φιλιατρών (Θοδωρής Γιακαλής): Σαββίδης, Σινάνι, Μπουρδέκας, Τσερπές , Καπλάνης, Παπαδόπουλος (69’ Δημητρίου), Καραμπέτσος, Μπάρκας (91’ Σταθόπουλος), Κωνσταντόπουλος (91′ Λακριντής), Φάκκης (77’ Φλαριώτης), Πουλιανός

Α.Ο Πυλίου (Στέφανος Χατζησεβαστός) : Καζέλης, Τζανουλίνος, Μούλας (53′ Λάντζιος), Μπριλάκης, Κότζα, Βουκομάνοβιτς (53’ Kαρακούσης) , Λάλκοβιτς, Δρόσος, Τσιτσεκίδης (75’ Τσατσακλάς), Μεντής (46′ Χατζηνικολάου), Χατζηβασίλης.

Η ανωνυμία είναι το καλύτερο κρησφύγετο δειλίας και χυδαιότητας!