Ήττα στη Μύκονο για τον Α.Ο Πυλίου

07/10/2023
235 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Δεν τα κατάφερε ο Α.Ο Πυλίου απέναντι στην Α.Ε Μυκόνου και γνώρισε την ήττα με 2-0 για την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (3ος Όμιλος). Πλέον οι «βυσσινί» στρέφουν όλη τους την προσοχή για το ματς της Τετάρτης εντός έδρας απέναντι στην Εράνη Φιλιατρών.

Ο Α.Ο Πυλίου έκανε μια καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και είχε σημαντικές στιγμές για να πάρει προβάδισμα με τον Βουκομάνοβιτς και τον Πολύζο. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, πίεσαν με στημένες φάσεις και στο 71’ πήραν προβάδισμα με τον Ζγκούρι ο οποίος προσποιήθηκε ωραία, δοκίμασε τα πόδια του και νίκησε τον Καλαντζή για το 1-0.

Οι «βυσσινί» προσπάθησαν στο τέλος να πάρουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο για να φτάσουν στην ισοφάριση και στις καθυστερήσεις η Α.Ε Μυκόνου κατάφερε με γκολ του Τράκα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γιανναράκης με βοηθούς τον Δαφερέρα και την Λαμπροπούλου.

Οι συνθέσεις

Α.Ε Μυκόνου (Παναγούλης Χαράλαμπος): Φαρμάκης, Σπυρόπουλος, Κέμπε, Αρκούδας, Πούλος, Τράκας, Ζγκούρι (87′ Παπαθανασίου), Μουρίκι, Γιαννόπουλος (63′ Πάγια), Πινέιρο (78΄ Θεοδώρου), Παπαδόπουλος (87′ Καλογεράς).

Α.Ο Πυλίου (Στέφανος Χατζησεβαστός): Καλαντζής, Χιντζίδης, Μούλας, Πολύζος, Κότζα, Βουκομάνοβιτς, Λάλκοβιτς, Τσιτσεκίδης (78’ Σχουλλής), Χατζηνικολάου (78’ Χατζηνικολάου), Χατζηβασίλης, Αλομπισάτ (60’ Δρόσος)