Ήττα στις καθυστερήσεις για τον Α.Ο. Πυλίου

01/10/2023
149 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Δεν άντεξε στο Αίγιο ο Α.Ο Πυλίου απέναντι στον Παναγιάλειο και γνώρισε την ήττα στις καθυστερήσεις με 2-1. Η ομάδα του Στέφανου Χατζησεβαστού πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 39′ με το μακρινό πλασέ του Λάλκοβιτς που εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Παπαδόπουλο και έκανε το 0-1 που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν μόλις στο 56′ να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Φωκαϊδη και έψαξαν στην συνέχεια για την ανατροπή. Η ομάδα του Στέφανου Χατζησεβαστού, έκλεισε καλά τους χώρους, είχε τις στιγμές της στην κόντρα με Λάλκοβιτς και Κότζα αλλά δεν κατάφερε να πάρει ξανά προβάδισμα.

Το γκολ της νίκης ήρθε για την ομάδα του Παναιγιάλειου στις καθυστερήσεις όταν μετά από γύρισμα του Γκίκα ο Μακρής με προβολή έκανε το 2-1 χαρίζοντας έτσι το πρώτο τρίποντο της χρονιάς στους γηπεδούχους.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Ν. Μανούρας) : Παπαδόπουλος, Γκίκα, Κοντοχρήστος, Σανδραβέλης, Σκούτας, Μωραίτης, Λουκάς (12’ λ.τ. Κοτσόκολος), Μαυρόπουλος, Μακρής, Κραγιόπουλος, Φωκαϊδης (62’ Τρέσα / 84’ Βασίλτσης)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ (Στ. Χατζησεβαστός) : Καλαντζής, Τσιτσεκίδης, Χατζηβασίλης, Σχουλλής (88′ Λάντζιος), Δρόσος (75’ Αλ Ομπισάτ), Λάλκοβιτς, Μπριλάκης, Κότζα (88′ Μούλας), Βουκομάνοβιτς (67’ Πολύζος), Χιντζίδης, Χατζηνικολάου