Ήττα του ΑΟ Πυλίου απέναντι στον ΠΑΟ Βάρδας

22/10/2023
121 Εμφανίσεις
1 Σχόλια

Έχοντας αρκετές απουσίες κυρίως στην άμυνα, ο Α.Ο. Πυλίου υποτάχθηκε στον Π.Α.Ο. Βάρδας, που πέτυχε μία σημαντική νίκη για την παραμονή του στην κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια αρκετή καλή παρουσία στο πρώτο μέρος ωστόσο στο τέλος του ημιχρόνου δέχτηκαν γρήγορα δύο γκολ και από εκεί άλλαξε και η εικόνα της αναμέτρησης. Οι “βυσσινί” έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 78′ λόγω της δεύτερης κίτρινης που αντίκρυσε ο Λάλκοβιτς.

Στο 45’ ο Πλαστουργός άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ πριν καν συνέλθει ο Α.Ο. Πυλίου, ένα λεπτό αργότερα (στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου), ο Λαθύρης έκανε το 2-0 και έκοψε τα φτερά των φιλοξενούμενων . Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό ο Μαστραντωνάκης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Βαρτσάκης με βοηθούς τους Σόβολο και Βαλκάνα.

Οι συνθέσεις

ΠΑΟ Βάρδας (Ηλίας Φωτόπουλος): Βορύλλας, Λιόσης, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Λαθύρης (72΄Μικελάτος), Μπίσα (87′ Στεργιόπουλος), Διονυσόπουλος, Πλαστουργός (81΄Τσεκούρας), Θεοφάνης, Μαστραντωνάκης (87′ Δουλαβέρης).

Α.Ο Πυλίου (Στέφανος Χατζησεβαστός): Καλαντζής, Χιντζίδης, Μούλας, Πολύζος, Κότζα, Βουκομάνοβιτς, Λάλκοβιτς, Τσιτσεκίδης (46′ Αλομπισάτ), Χατζηνικολάου (84′ Στάκκος), Σχουλλής.