Καλή εμφάνιση του Κωακού ομίλου ποδηλασίας στον αγώνα mtb στην Τσουκαλαριά

07/06/2023
51 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Ένα ακόμα αγωνιστικό ποδηλατικό  Σαββατοκύριακο είχαμε την εβδομάδα που μας πέρασε.

Η Ακαδημία Κω, διοργάνωσε ένα διήμερο mtb στην περιοχή της Τσουκαλαριάς, σε μια διαδρομή που φτιάχτηκε με πολύ μεράκι  αλλά και με μια προσεγμένη διοργάνωση σε όλους τους τομείς.

Αγωνιστικά για την ομάδα μας ο αγώνας κύλησε πάρα πολύ καλά,  καθώς οι αθλητές μας κυριάρχησαν στις περισσότερες κατηγορίες και τις δύο ημέρες.

Αναλυτικά είχαμε:  στα μίνι μικρά το Νίκο Σκαλέρη να είναι  2ος το Σάββατο και 3ος την Κυριακή.

Ενώ στα μίνι μεγάλα αγωνίστηκαν ο Καραμετσής Κώστας που τερμάτισε 2ος το Σάββατο και ήταν ο νικητής του αγώνα της Κυριακής.

Ακολούθησε απο την ομάδα μας ο Βησσαρίτης Γιώργος που το Σάββατο τερμάτισε 7ος και την Κυριακή με περισσότερο πείσμα σκαρφάλωσε στην 4η θέση.

Στις παγκορασίδες είχαμε την Αλευράκη Αγγελική 2η στον αγώνα του Σαββάτου και νικήτρια στον αγώνα της Κυριακής.

Ενώ η Περγαμινού Φωτεινή τερμάτισε και τις δύο ημέρες στην 7η θέση και δείχνει σημεία ανάκαμψης μετά την απόχη της.

Στους παμπαίδες κυριάρχησε η Τριάδα Κωστογλάκης,  Καραγιάννης και Χόνδρος που ανέβηκαν στα βάθρα όλο το Σαββατοκύριακο απλά αλλάζοντας θέσεις μεταξύ τους στην τελική κατάταξη των δύο ημερών, με νικητή του Σαββάτου τον Χόνδρο Νίκο που την Κυριακή τερμάτισε 3ος, με δεύτερο και τις δύο ημέρες τον Καραγιάννη Αριστοτέλη  και 3ο το Σάββατο και νικητή της Κυριακής τον Κωστογλάκη Νικόλα.

Ακολούθησε ο Κυριάκου Στέφανος 7ος και τις 2 ημέρες.

Στους παίδες τέλος, το Σάββατο είχαμε : 1ο τον  Βαγγέλη Καραμετσή ,  3ο τον Τιμόθεο Σιφουνιό και 4ο τον Γρηγοριάδη Αντώνη , ενώ ακολούθησε στην 6η θέση ο Αλευράκης Γιάννης και 10ς ο Σκαλέρης Βαγγέλης.

Ενώ στον αγώνα της Κυριακής, τις πρώτες 4 θέσεις κατέλαβαν: οι Σιφουνιός, Γρηγοριάδης,  Καραμετσής  και Αλευράκης αντίστοιχα. Ενώ 10ος και πάλι τερμάτισε ο Σκαλέρης Βαγγέλης.