ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ MOUNTAIN BIKE ΣΤΗΝ ΚΩ

161 Εμφανίσεις
1 Σχόλια

Στην Κω έγινε το πρωτάθλημα Δωδεκανήσου 2022 για όλες τις κατηγορίες

Περισσότεροι από 100 αθλητές απο 5 σωματεία της Κω και 3 σωματεία της Ρόδου έδωσαν βροντερό παρών και επιβεβαίωσαν για άλλη μια φορά οτι η Κως είναι το νησί του ποδηλάτου

Περίπου 65 αθλητές από Κω και 35 από Ρόδο έδωσαν το καλύτερό τους εαυτό και προσπάθησαν να κερδίσουν το τίτλο του πρωταθλητή Δωδεκανήσων

Ο Φιλίνος με την ακαδημία του  και πάλι έδωσε δυναμικό παρών με 17 συμμετοχές οντας η 2η μεγαλύτερη συμμετοχή στον αγώνα.

Στα μινι μικρά κορίτσια η Παπαδοπούλου Στεφανία ήρθε 3η και αγωνίστηκε και η Ματάτη Φωτεινή .Τα 2 κορίτσια ήταν τα μονο που εκπροσώπησαν την Κω δείχνοντας τη σωστή δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες και δίνει γρήγορα παιδιά στις αγωνιστικές κατηγορίες

Στα μινι μικρά αγόρια μετά από έναν πολύ αμφίρροπο αγώνα ο Ματάτης Κωνσταντίνος τερμάτισε δεύτερος και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και το τίτλο του δευτεραθλητή Δωδεκανήσου παρά του ότι σε όλον τον αγώνα ήταν ανταγωνιστικός του πρώτου αθλητή από τον Ανταίο

Στα μινι μεγάλα κορίτσια η Ιωάννα Κεφαλιανού στη πρώτη της χρονιά στη κατηγορία κατέκτησε την 7η θέση πίσω από αθλήτριες που είναι στη 2η χρονιά στη κατηγορία

Στις πανκορασίδες χάλκινο μετάλλιο και τριταθλήτρια Δωδεκανήσου η Ζωή Δανάη Σιδέρη

Στους Παμπαίδες ο Κλεμέντ Μπάνα κατέκτησε τη 5η θέση

Στους παίδες ο Νικος Σίμπερτ του Κωακού ο οποίος όμως προπονείται με το σύλλογό μας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και το τίτλο του τριταθλητή Δωδεκανήσου .

Στη κατηγορία μαστερ ο Σιδέρης Χρήστος αν και με σκασμένο λάστιχο στην αρχή του αγώνα κατέκτησε την 7η θέση

Επίσης  πολύ καλή εμφάνιση και του Βαλάντη Σβεντζούρη απο το Πυλί στην πρώτη του εμφάνιση σε αγώνες μαζί με τον αδελφό του Γιάννη.

Πολύ καλές εμφανίσεις απ όλα τα παιδιά μας που μας κάναν υπερήφανους.

Πατάκα Θοδωρή, Μούρτος Νικολας,Παναγιώτου Αλέξανδρος ,Παναγιώτου Μαρία,Marsinda Harijiani, Τοπούρη Βασίλη Θωμας Απόστολος Ανυφαντης και Κουλλιάς Μιχάλης που προπονείται με την ομάδα μας