Καλό Πάσχα
και καλή Ανάσταση!!
Σχολίασε την φωτογραφία 0 σχόλια
×

"Ο προπονητής με απείλησε με τσεκούρι" - Απίστευτες καταγγελίες του διαιτητή στον αγώνα νεανιδων στην Κάλυμνο

04/12/2022
256 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Χωρίς να δυσκολευτεί η Ε.Α. Καλύμνου κέρδισε με 61-33 τη συντοπίτισσα Ακαδημία και πέτυχε την τρίτη της νίκη στον όμιλο νήσων. Η ομάδα του Γιώργου Μαύρου ξέφυγε από την αρχή στο σκορ και έφτασε άνετα στο ροζ φύλλο αγώνα. Με πρωταγωνίστριες τις αδελφές Μαύρου και τη Σδρέγα, η Ε.Α.ΚΑ. έφτασε άνετα στην επικράτηση και διεκδικεί την πρόκριση της στο φάιναλ-φορ. Η Ακαδημία προσπάθησε φιλότιμα, αλλά η Ε.Α.ΚΑ. ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ
Απίστευτα πράγματα έγραψε στο φύλλο αγώνα ο διαιτητής Γιάννης Ρώτας. Αναλυτικά: «25 λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού ο προπονητής της α’ ομάδας κ. Μαύρος Γιώργος κρατώντας ένα τσεκούρι προσήλθε στη γραμματεία και χτυπώντας στο τραπέζι της ανέφερε «την επόμενη φορά είναι στο κεφάλι σου». Καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού υπήρχε ανάρμοστη συμπεριφορά του Μαύρου Γεώργιου προς τη γραμματεία και προς τον διαιτητή χρησιμοποιώντας ύβρεις σύμφωνα με τη γραμματεία. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου μου είπε χτυπώντας το χέρι στο τραπέζι «Στην Κάλυμνο δεν θα ξανασφυρίξεις, στο λέω εγώ αυτό». Κλείνοντας ο κ. Μαύρος μου είπε στο τέλος του αγώνα «Φρόντισε να δηλώσεις κώλυμα στους αγώνες της Ε.Α.ΚΑ., αλλιώς θα το κάνω εγώ. Υποσχέσου μου το. Ακολουθεί λεπτομερέστατη έκθεση''.

*Ο προπονητής της Ε.Α.ΚΑ. Γιώργος Μαύρος έχει σκοπό να καταθέσει μήνυση στον διαιτητή Γιάννη Ρώτα για συκοφαντική δυσφήμηση, με βάση τα όσα αναφέρει στο φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 18-7, 30-14(ημ.), 42-28, 61-33
Διαιτητής: Ρώτας
Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Μαύρος): Τυρίκου 2, Μαμουζέλου 1, Μαστρονικόλα, Μαύρου Σ. 29(1), Μαύρου 15, Εργά, Σαρούκου, Τηλιακού, Σδρέγα 14, Ασπιώτη.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Καλαϊτζίδης): Κουτούζη 2, Γαλανομάτη, Χειλά 3(1), Τσένα 7(1), Βρεττού, Ζαρόνια 8, Κεμεντσετσίδου Μ., Βούη, Τρικοίλη 12, Κουλουριώτη 9(3), Κεμεντσετσίδου Σ. 2, Πονήρη.

Μήνυση Μαύρου κατά Ρώτα!

Ο προπονητής της Ε.Α. Καλύμνου Γιώργος Μαύρος πρόκειται να υποβάλλει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση στον διαιτητή του αγωνα των νεανίδων με την Ακαδημία Καλύμνου Γιάννη Ρώτα. Ο προπονητής της Ε.Α.ΚΑ. θα κινηθεί νομικά για την προάσπιση της τιμής και αξιοπρέπειας του, με βάση τα όσα γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα από τον διαιτητή της αναμέτρησης στο νησί των ''σφουγγαράδων''.