Στην κορυφή ο ΠΑΟΚ Κω μετά το "διπλό" στην Κέφαλο

15/01/2023
116 Εμφανίσεις
1 Σχόλια

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ Κω στην Κέφαλο απέναντι στο Νικαγόρα για την 6η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων. Η ομάδα του Σπύρου Οχτάρα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-1 κατάφερε να κάνει μια μεγάλη ανατροπή και να πάρει το «διπλό» με 3-5 και έφτασε τους 11 βαθμούς πατώντας έτσι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Νικαγόρας πήρε προβάδισμα στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νικόλα Ζερβού με τον Μάκη Κοτοπούλη λίγα λεπτά αργότερα να φέρνει το ματς στα ίσια. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν παρόλο αυτά να σκοράρουν ξανά, αρχικά με τον Μάκη Ζερβό απ’ την άσπρη βούλα και στην συνέχεια με τον Χ. Μπίλλη στο 45’ και να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 3-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Κω παρουσιάστηκε αλλαγμένος, ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και αφού μείωσε με τον Σχουλλή στο 50’, στο 68’ ήρθε ο Σεβαστιανός Κοτοπούλης να φέρει το ματς στα ίσια. Στο 72ο λεπτό ο Χιούσι έδωσε προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους για να γράψει το τελικό 3-5 λίγο πριν το φινάλε ο Σεβαστιανός Κοτοπούλης με το δεύτερο του τέρμα στην αναμέτρηση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δημαράκης με βοηθούς τους Φραγκιαδάκη και Μιχαλάκη.

Νικαγόρας (Βασίλης Τσιλιώνης): Κοκολέσης, Κορκής, Τρουμούσης (5’ λ.τ. Κοκαλάκης Γ.), Στρατής, Φραζέσκος (56’ Κοκκαλάκης Μ.), Σκευοφύλαξ, Μπίλλης Ι., Κοκκαλάκης Γ., Μπίλλης Χ. (70’ Πέρος Μ.), Ζερβός Ν., Ζερβός Μ.

ΠΑΟΚ Κω (Σπύρος Οχτάρας): Κονταντώνης, Νυστάζος (89’ Τσιτσίρης), Χαραπάς (46’ Ζένελι), Χιούσι, Κουβαράς, Κατόπης (70’ Διαμαντής), Ευσταθιάδης (65’ Κοτοπούλης Σ.), Σχουλλής, Βογιατζής, Σπανός, Κοτοπούλης Μ.