Καλό Πάσχα
και καλή Ανάσταση!!
Σχολίασε την φωτογραφία 0 σχόλια
×

Διακόπηκε το Αντίμαχος – Νικαγόρας – Οπαδός εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε τον διαιτητή

06/12/2022
439 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Μόλις 65’ λεπτά κράτησε το ματς για την 4η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων αφού το ματς διακόπηκε λόγω εισβολής οπαδού στον αγωνιστικό χώρο, με βάση και τα όσα αναφέρει ο διαιτητής στο φύλλο αγώνος.

Αναλυτικά τα όσα αναφέρει ο Δημήτρης Γιαμούζης:

«Στο 65ο λεπτό απέβαλλα τον ποδοσφαιριστή της ομάδας του Αντίμαχου, Κατσάφαρο για αντιαθλητική συμπεριφορά με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο ίδιο λεπτό του αγώνα εισέβαλε φίλαθλος της γηπεδούχου ομάδας εντός του αγωνιστικό χώρου στο κέντρο του γηπέδου με πλησίασε και με χτύπησε με δύναμη στο δεξί μου χέρι. Κατόπιν αυτού διέκοψα τον αγώνα και κατευθήνθηκα στα αποδυτήρια όπου και παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες απ’ την γιατρό του αγώνα. Μετά την αποχώρηση μου απ’ το γήπεδο θα μεταφερθώ στο κέντρο υγείας για περαιτέρω εξετάσεις. Όπως μας ενημέρωσε η γηπεδούχος ομάδα μετά την διακοπή του αγώνα ο ποδοσφαιριστής, Γιαννικουρής τραυματίστηκε στο δεξί του πόδι και θα μεταφερθεί στο κέντρο υγείας. Κατόπιν αυτού διέκοψα οριστικά το παιχνίδι και ενημέρωσα τις δύο ομάδες. Σε εκείνο το λεπτό το σκορ του αγώνα ήταν 2-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας. Επιφυλάσσομαι για συμπληρωματική έκθεση».

Καθάρισε ο Τσατσακλάς

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι ο Αντίμαχος ήταν καλύτερος για όσο παίχτηκε ποδόσφαιρο και ήταν μπροστά στο σκορ με δύο γκολ που πέτυχε ο Τσατσακλάς στο 25ο και στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης με τους «κόκκινους» να έχουν ένα καλό πρώτο μέρος και το Νικαγόρα να χάνει με τραυματισμό από νωρίς τους Μάκη Ζερβό και Τρουμούση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γιαμούζης με βοηθούς την Δέτση και τον Σιμίδη.

Οι συνθέσεις

Αντίμαχος (Μιχάλης Σκαλέρης): Πέρος, Αναστασιάδης, Κατσαρός, Πέντσας,, Γιαννικουρής, Τσατσακλάς, Συνεσίου, Τσιτσιλιάγκος, Φαβάτσης, Κατσάφαρος, Τρίκκης.

Νικαγόρας (Βασίλης Τσιλιώνης): Κοκολέσης, Κορκής, Τρουμούσης (17’ λ.τ. Μπίλλης Μ.), Μπίλλης Γ., Φραζέσκος, Σκευοφύλαξ, Ζερβός Μ. (9’ λ.τ. Στρατής), Κοκκαλάκης Μ., Μακρυγιάννης, Ζερβός Ν., Μπίλλης Χ.