Διπλό "παραμονής" για τον ΑΟ. Πυλίου στην Βάρη

13/03/2022
135 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Οι μάγκες με τα "βυσσινί" έκαναν την εμφάνιση τους στην Βάρη παίρνοντας δεύτερο διπλό σε δύο χρόνια στο ίδιο γήπεδο και φτάνοντας ουσιαστικά ένα βήμα απ' την παραμονή τους στην κατηγορία. Η ομάδα του Δημήτρη Χρυσόπουλου επικράτησε με 1-2 και άφησε στους 18 βαθμούς τον Αστέρα Βάρης ενώ εκείνη έφτασε τους 23 με δύο ματς να απομένουν μέχρι την λήξη του πρωταθλήματος και για τους δύο.

Σ' ένα ματς που δυστυχώς δεν είχαμε την ευκαιρία να το δούμε αφού οι γηπεδούχοι αποφάσισαν την τελευταία στιγμή να μην το δείξουν για δικούς τους λόγους ο Α.Ο Πυλίου ήταν αυτός που έπρεπε και κατάφερε να σκοράρει δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο ενώ έχασε και αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Χρήστος Δρόσος στο 35' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Πλατέλλα έκανε το 0-1 ενώ πριν το ημίχρονο ο Εμπουμπά έγραψε το 0-2 για τους "βυσσινί". Η Βάρη πίεσε και μείωσε στο 94' σε 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.